fie.nipa,

Gĩkũyũ First Person Plural Pronoun "Ithuĩ"

Algiers, Conakry na Durban.

Algiers
Niĩ nĩita, nĩita, nĩita.
We nĩũita, nĩũita, nĩũita.
We nĩaita, nĩaita, nĩaita.
Uu nĩaita, nĩaita, nĩaita.
Ithuĩ nĩtũita, nĩtũita, nĩtũita.

Conakry
Niĩ nĩita, nĩita, nĩita.
We nĩũita, nĩũita, nĩũita.
We nĩaita, nĩaita, nĩaita.
Uu nĩaita, nĩaita, nĩaita.
Ithuĩ nĩtũita, nĩtũita, nĩtũita.

Durban
Niĩ nĩita, nĩita, nĩita.
We nĩũita, nĩũita, nĩũita.
We nĩaita, nĩaita, nĩaita.
Uu nĩaita, nĩaita, nĩaita.
Ithuĩ nĩtũita, nĩtũita, nĩtũita.

Learn something new from the Gĩkũyũ Dictionary

  1. ithuĩ
  2. uu
  3. we
  4. we
  5. niĩ

kasahorow Gĩkũyũ Library

<< Previous | Next >>